Karácsony: A java csak most kezdődik
Budapest új főpolgármestere a Facebook-oldalán üzent.
„Nem a vég, a kezdet” – írják a most még elérhető, név nélküli cikkben. Szerintük „szelektív memóriájú emberek voksoltak”, akikre hatott Borkai Zsolt ügye.
Elkezdődött az értelmezési verseny – írta Török. Ő is adott egy lehetséges értelmezést.
A brit és az amerikai sajtó is beszámol a magyar önkormányzati választásról.
Borkai Zsolt mellett elsősorban Karácsony Gergely mozgatta meg a digitális népművészeket, de az önkormányzati választás kapcsán közzétett mémek főszereplője természetesen Orbán Viktor is.
A korábbi főpolgármester-választásokkal összehasonlítva is nagy volt Karácsony Gergely győzelme.
Ez az első alkalom 2010 óta, amikor a Fidesz azt érezheti, hogy van más szereplő is a színpadon: a gondolkodó választó, aki a kormánypártok saját képére faragott választási rendszerében is hallatni tudta a hangját, és amely így a vasárnap legnagyobb nyertese lett.
Alföldi Róbert is gratulált Budapest új főpolgármesterének, Karácsony Gergelynek.
Egy új fejezet kezdődik – írta a Twitteren a Hulkot játszó színész.
Megköszönte Tarlós Istvánnak az elmúlt éveket.
Karácsony szerint történelmi győzelem született.
Nem kommentálta, hogy bukásához mennyi köze lehetett a Borkai-ügynek.
Facebook-oldalán közzétett fotóval üzent az új főpolgármester.
Karácsony Gergely szerint ezen a választáson leckét adtak demokráciából. Tarlós István gratulált neki, Orbán Viktor miniszterelnök pedig együttműködést ajánlott.
A Momentum elnökségi tagja szerint a Fidesznek van félnivalója, megtörhet a legyőzhetetlenség mítosza.
Ez a hvg360 választási hírösszefoglalója. Tarlós és Karácsony is megadta a választás tétjét, Lázár biciklivel ment voksolni, ezzel is hozzátéve az országosan is kiugró hódmezővásárhelyi részvételhez.